Daniel Anweiler

adwokat

Prowadzę sprawy karne i jestem obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz pomocy?

O blogu

Akt oskarżeniaBlog Odpowiedź na akt oskarżenia jest moją reakcją na zmianę w procedurze karnej, która nie jako wymusza większą aktywność oskarżonego w procesie karnym. Musisz działać i bronić swoich praw, bo bierność może Ci zaszkodzić.

Odpowiedź na akt oskarżenia – warto złożyć

Sąd może Cię teraz zobowiązać do złożenia wszystkich dowodów w określonym terminie. Oznacza to, że musisz wykazać się jakąś aktywnością w postępowaniu, żeby nie było ono „przyklepaniem” tego co zgromadził prokurator czy Policja.

Zgodnie z art. 338 § 2 k.p.k. „Oskarżony ma prawo wniesienia, w terminie 7 dni od doręczenia mu aktu oskarżenia, pisemnej odpowiedzi na akt oskarżenia, o czym należy go pouczyć.” Pisemna odpowiedź to nic innego jak Twoje podsumowanie prowadzonego przez organa ścigania śledztwa czy też dochodzenia.

Od momentu otrzymania oskarżenia z sądu masz 7 dni na to, żeby wskazać swoje dowody. Możesz złożyć swoje podsumowanie dotychczasowego postępowania. To właśnie odpowiedź na akt oskarżenia daje Ci tą możliwość. Masz prawo, skorzystaj z niego. Złóż pismo do sądu i walcz z oskarżeniem.

W moich wpisach daję proste podpowiedzi jak działać gdy oskarżenie jest już w sądzie. Mówię jak napisać odpowiedź na akt oskarżenia. Pomagam bronić się realizując swoje prawa jako oskarżony w sądzie.

Podam Ci przykłady jak sformułować pismo do sądu karnego. Wskażę Ci konkretne formy i sposoby skonstruowania tezy dowodowej. Podpowiem jak argumentować swoje racje w sądzie żeby Cię słuchał.

Zapraszam do lektury blogu odpowiedź na akt oskarżenia.

*****

Polecam jeszcze mój drugi blog o prawie wykonawczym.

Gdy okażę się, że sąd Cię skazał nie jest to jeszcze koniec świata. Możesz starać się o odroczenie wykonania kary, zgodę na odbycie jej w dozorze elektronicznym. Gdy odbędziesz część kary możesz starać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Musisz zapłacić grzywnę a nie masz całej kwoty. Możesz rozłożyć ją na raty. Nie zdążyłeś odrobić wszystkich prac społecznych, możesz starać się o uznanie ich za wykonane.

To wszystko na blogu Odroczenie Kary.

Zapraszam na mój kanał na YouTube.