Daniel Anweiler

adwokat

Prowadzę sprawy karne i jestem obrońcą w procesach karnych.
[Więcej >>>]

Potrzebujesz pomocy?

Jak dobrze poddać się karze?

Daniel Anweiler12 lutego 2023Komentarze (0)

Jak dobrze poddać się karzeJak dobrze poddać się karze? Stawisz się na przesłuchanie jako podejrzany. Chcesz poddać się karze. Czy musisz „położyć uszy po sobie” i przyjąć co Ci oferują? Jak to zrobić z korzyścią dla siebie? Czym zwiększyć swoje szanse i pozycję negocjacyjną?

Jak dobrze poddać się karze?

Wiesz już z wpisu poprzedniego czy musisz złożyć wyjaśnienia. Jeżeli się zdecydujesz, że już na pierwszym przesłuchaniu po przestawieniu zarzutów chcesz się przyznać i złożyć wyjaśnienia oraz dobrowolnie poddać karze to możesz to zrobić. Nie musisz jednak robić tego od razu. Jeżeli w sprawie jest szkoda czy pokrzywdzony to jest to szansa dla Ciebie żeby zwiększyć swoje szanse na dobrą „ugodę” z prokuraturą.

Pojednanie z pokrzywdzonym

Jeżeli znasz pokrzywdzonego możesz starać się z nim pojednać jeszcze zanim dojdzie do Twojego przesłuchania oraz postawienia zarzutów. Jeżeli możesz to napraw szkodę w całości lub chociaż nawet w części. Jak masz już postawione zarzuty to także staraj się z pojednać z pokrzywdzonym. Dopóki sprawa nie opuści prokuratury możesz zawsze złożyć wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Nie wiesz jak się skontaktować z pokrzywdzonym porozmawiaj z prowadzącym postępowanie. Możesz przez niego skontaktować się z pokrzywdzonym. Wysłać list z przeprosinami lub się spotkać i pojednać.

Dobrowolne poddanie się karze na rozprawie

Jeżeli nie udało Ci się podać karze na etapie postępowania przygotowawczego tj. przed winieniem aktu oskarżenia to nic się nie stało. Możesz zrobić to zawsze na pierwszej rozprawie.

Zanim jeszcze złożysz wyjaśnienia albo nawet zanim zostanie odczytany akt oskarżenia zgłoś chęć skierowania sprawy do mediacji. Sąd ma obowiązek taki wniosek przedstawić pokrzywdzonemu – jeżeli nie ma go bezpośrednio na sali rozpraw.

W czasie mediacji możesz się pojednać z pokrzywdzonym, przeprosić a także zobowiązać do naprawy szkody. Pamiętaj jednak, że zapewnienie które nie jest wykonane nie będzie dla Sądu przekonywujące.

Jak sprawa po mediacji trafi z powrotem do sądu możesz wtedy wykorzystać wszystkie te okoliczności związane z „ugodą” z pokrzywdzonym żeby wynegocjować jak najlepszą karę dla siebie z prokuratorem.

Podsumowanie jak dobrze poddać się karze

Żeby poprawić swoją pozycję negocjacyjną staraj się przeprosić pokrzywdzonego pisemnie lub osobiście. Napraw szkodę w części lub w całości przed napisaniem aktu oskarżenia. Jeżeli to nie jest możliwe to staraj się w sądzie doprowadzić do mediacji a na nich zawrzyj „ugodę” z pokrzywdzonym.

Te okoliczności poprawią Twoją pozycję w negocjacjach o dobrowolne poddanie się karze.

 

Zapraszam na mój kanał na You Tube

Zapraszam też na mój podcast

 

#sprawykarnekatowice #adwokatkatowice #prawo #prawokarne #odroczeniekary #dozorelektroniczny #ZK #przerwa #przerwawkarze #warunkowezwolnienie #wokanda #sankcja #adwokat #obrońca #sprawokarna #danielanweiler #katowice #bielskobiała #kraków #krakow #wrocław #wroclove #opole #bilet #sad #sąd #sprawa #grzywna #odrobki #pracespołeczne
Photo by Andrea Natali on Unsplash

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel. kom.: +48 792 226 834e-mail: daniel.anweiler@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Daniel Anweiler Adwokat z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem daniel.anweiler@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: